Prašymas ir reikalavimasVyro du pagrindiniai poreikiai – noras būti reikalingu ir kartu būti laisvu – atrodytų prieštarauja vienas kitam. Jie iš tikro prieštarauja vienas kitam ir vyro sąmonėje gali vykti nuolatinis karas tarp šių dviejų poreikių. Ir vienos pusės jis nori rūpintis moterimi, daryti ją laiminga ir būti atsakingu už šeimą, iš kitos pusės jam reikia laisvės ir jaustis nepriklausomu. Moteris gali pasunkinti šį vidinį vyro karą arba gali jį palengvinti. Kiekvieną kartą, kada iš vyro kažko reikalaujate, nustatote griežtus terminus bei taisykles ką, kada ir kaip jis turi padaryti, stiprinate vyro troškimą būti laisvu ir nepriklausomu. Vyras pasijaučia kaip įkalintas gyvūnas, turintis dvi išeitis – visa jėga priešintis ir veržtis lauk arba pasiduoti ir aklai paklusti. Palengvinti vidinį prieštaravimą šiuose poreikiuose galite išmokusi ne reikalauti, o teisingai prašyti. 
Kiekvieną kartą, kada teigiate, kad vyro pagalbos jums nereikia, kad viską galite pati ir lengvai apseinate be vyro, vyro poreikis būti reikalingu tampa nepatenkintas. Be šio poreikio patenkinimo vyras praranda norą stengtis ir tampa pasyviu santykiuose. Išmokusi prašyti, patenkinsite ir šį vyro poreikį taip paskatindama jį būti aktyvesniu ir laimingesniu.
Kada vyrui nurimsta vidinis susipriešinimas, jis randa pusiausvyrą tarp dviejų jėgų ir yra daug labiau suinteresuotas pasirūpinti moterimi ir atsižvelgti į jos norus bei prašymus.

Kaip teisingai prašyti

„Vyras sako žmonai: -  Pasakiau, kad padarysiu, vadinasi padarysiu ir nebūtina priminti man kas pusę metų!”

Šiame anekdote yra daug tiesos kurią ne viena moteris patyrė savo kailiu ir kuris tapo joms tikru kantrybės išbandymu. Kantrybės reikės ir toliau, tačiau šios prašymo taisyklės gali gerokai palengvinti komunikaciją tarp jūsų ir vyro.
Vyro mąstymas veikia kitaip negu moters. Jeigu moteris gali vienu metu prisimint ir mąstyti apie daug temų, vyras vienu metu gali galvoti tik apie vieną dalyką ir natūraliai juo tampa kažkas, kas šiuo metu vyrui yra aktualiausia. Jei jo mėgstama komanda dalyvauja svarbiose varžybose, darbe iškilo klausimų, į kuriuos reikia rasti atsakymus arba vyras užsiėmęs savais pomėgiais, jūsų  prašymas gali niekada nepatekti į vyro minčių lauką. Kaip tik dėl to daug moterų skundžiasi, kad vyrai jų negirdi ir visi prašymai būna tik laiko švaistymas. Dažniausiai paklausus kiek kartų jos prašė, atsakymas būna – vieną, geriausiu atveju du. Vieno karto gali užtekti moteriai, tačiau to retai užtenka vyrui dėl jau minėtų mąstymo skirtumų. Taigi viena svarbiausių taisyklių prašant yra daryti tai daug kartų. Prašyti kiekvieną dieną ar netgi kelis kartus per dieną nebus per daug, jei tai darysite teisingai. O teisingai reiškia...
būti maloniai ar neutraliai, kada prašote. Jei jūsų balse skambės nepasitenkinimas, nekantrumas, priekaištas, vyras stengsis kiek įmanoma mažiau dėmesio skirti tam, ką sakote ir atsiriboti nuo neigiamų emocijų jo adresu. Vyrai „zyzimu“ vadina nekantrų kartojimą ką reikia padaryti su nusiteikimu, kad vyras vis tiek pamirš ir juo negalima pasitikėti. Malonus, ramus prašymas ar priminimas neskatins vyro užsidaryti ir negirdėti to, ką sakote. Ką galite padaryti, kad turėtumėte pakankamai kantrybės prašydama:
Jei yra dalykų, kuriuos reikia padaryti skubiai ir kuriuos galite padaryti pati – padarykite tai. Pasakykite vyrui, kad nenorėjote jo trukdyti, kad darbą reikėjo ar norėjote atlikti greitai ir jums nesudarė problemų pasirūpinti pačiai. Nebandykite savo kantrybės atiduodama vyrui tuos darbus, kurių atlikimo negalite ilgai laukti.
Įvertinkite savo prašymo svarbą – ar nukentėsite, jei tai, ko prašote, bus padaryta pvz. už mėnesio? Tarkime pradėjo klibėti spintelės durelių rankenėlė. Ar galite pakentėti vieną kitą savaitę, kol vyras ją sutvarkys ir atrasti savyje kantrybės ramiai jam priminti, jog norėtumėte, kad jis tai padarytų? 
Būkite konkreti. Vyrui sunku suvokti ilgus ar abstrakčius sakinius ir iš jų atsirinkti, ko jūs iš tikro norite. Tai ypač tinka tokiems prašymams kaip daugiau dėmesio ar romantikos. Žodžiai „daugiau dėmesio“ vyrui nieko nesako. Gali būti, kad jei bandytumėte konkrečiau įvardinti, ką jie reiškia jums, suprastumėte, kad ir pati nežinote, ko iš tikro norite. Taigi paliekate vyrui padaryti tai, ko net pati nesuvokiate ir laukiate kol jis įvykdys. Bet jei nežinote, ko norite, kaip žinosite, kad jis įvykdė prašymą? Tad pirma gerai išsiaiškinkite pati su savimi, ko konkrečiai pageidaujate iš vyro ir tada prašykite. Kaip išversti savo abstrakčius norus į vyrui suprantamą kalbą:
Parašykite sau ant popieriaus, ko norėtumėte iš vyro, pvz. jums trūksta romantikos ir norite jos daugiau.
Pagalvokite ir parašykite, ką jums reiškia romantika. Jūra, saulėlydis, žvakės, gėlių puokštė, apkabinimas, bučinys?
Parašykite kur, kada ir kaip patirtumėte romantiką. Sakinyje turi būti atsakymai į visus šiuo klausimus: kur? Prie jūros. Kada? Vakare, ryte, vasarą... Kaip? Vaikštant, stebint saulėlydį, renkant gintarus...
Parašykite konkretų sakinį, ko norite: vasarą praleisti kelias dienas prie jūros ir vieną iš vakarų paūrėti į saulėlydį tik dviese.
Kartokite tai su visais abstrakčiais norais. Kaip žinoti, ar noras abstraktus? Įvertinkite ar pasakiusi jį bet kokiam žmogui galite būti rami, kad jis ar ji žinos ką tiksliai turi padaryti.
Pamirškite romantišką idėją, kad vyras turi pats suprasti, ko jums reikia ir padaryti tai neprašytas ar vos išgirdęs žodį romantika, artumas ir t.t. Kodėl tiek daug moterų nusivylė vyro nesugebėjimu suprasti jos poreikius:
Vyras nėra suverti skaityti moters minčių. Dažna vyru nusivylusi moteris pati gerai nežino ko ji nori ir tikisi, kad vyras sugalvos už ją.
Vyras mąsto, jaučia ir patiria pasaulį kardinaliai skirtingai nei moteris. Jis augintas, auklėtas ir sutvertas kitoms funkcijoms nei moteris. Vyro hormoninė sistema kitokia, kitaip veikia centrinė nervų sistema. 
Moteris gali įsijausti į kitą moterį ir suprasti ko jai reikia, kaip ji jaučiasi, iš pusės žodžio. Moteris yra pajėgi įsijausti į vyrą ir instinktyviai pajausti jo poreikius. Pirmu atveju ji tai gali padaryti, nes vienos lyties atstovams daug lengviau suprasti vienas kitą. Antru atveju todė, kad moteris yra sutverta instinktyviai jausti ko reikia kitam individui, pirmoje vietoje jos vaikams ir šis instinktas neapsiriboja tik atžalomis. Vyras yra kitos lyties ir jam gamtos duota ginti ir žudyti, tačiau ne globoti ir rūpintis. Jis neturi jokios galimybės instinktyviai ar per asmeninę patirtį suprasti moterį.  Tik per laiką ir moteriai tiksliai informuojant vyrą, pasakojant apie save, vyras gali pažinti moterį ir pradėti suprasti jos svarbiausius, dažniausius poreikius.
Moters vidinis, emocinis pasaulis daug sudėtingesnis nei vyro. Vyro poreikiai paprastesni ir nuoseklesni, kuomet moters poreikiai dažnai priklauso nuo jos emocinės būsenos.  Jeigu santykiai yra stabilūs, dažnas vyras yra visiškai patenkintas ir negalvoja nei apie savo nei apie moters poreikius arba santykius apskritai tol, kol jam to neprimena moteris.
Vyras yra tiek pat nepajėgus suprasti, ką reiškia buti moterimi, kaip ir moteris yra nepajėgi suprasti, ką reiškia būti vyru. 
Leiskite vyrui padaryti ko prašote savo laiku, savo tempu nebent yra konkretus laikas, kada norite, kad jis pagelbėtų (pvz.: reikia paimti giminaitę iš oro uosto). Atsiminkite – jūs prašote, o ne reikalaujate ar prievartaujate paklusti.
Turėkite daug norų! Ne visus norus vyras bus suinteresuotas įgyvendinti. Jei norite, kad jis nueitų su jumis į teatrą kuomet spektakliai jo nedomina, galite niekada to ir nesulaukti. Jei įsikabinsite į vieną norą ir nenurimsite kol negausite savo, jausitės nelaiminga, o vyras nesuinteresuotas tenkinti jūsų pageidavimus. Taigi įjunkite vaizduotę ir sugalvokite visą sąrašą norų, pateikinėkite juos vyrui ir leiskite jam rinktis, ką jis nori padaryti bei kada, o ko ne.

Dėkokite už viską, ką vyras dėl jūsų padaro

Net jei jums nepatiko, pirmiausia padėkokite ir pasidžiaukite jo pastangomis, o paskui galite pasakyti, jei kažkas netiko, norėtumėte kitaip. Vyro norą rūpintis moterimi greitai gesina nepasitenkinimai, kritika ir abejingumas. Kartais moterys sulaiko dėkingumą vyrui ir naudoja taktiką „tu man skolingas“. Tokia taktika skatina vyrą jaustis neadekvačiu ir nuolat neįtinkančiu moteriai dėl ko po kurio laiko vyrui nelieka iniciatyvos stengtis. Kita priežastis sulaikyti dėkingumą yra įsitikinimas, kad vyras pripras, „įsijaus“ ir galvos, kad jis ir taip toks šaunuolis, kad daugiau jam stengtis nereikia. Taip gali atrodyti tuo atveju, jei daugiau nepasakosite apie savo norus ir teisingai neparodysite kur jums skaudu, nemalonu. Vyrai, kurie nebesistengia girdėdami padėkas, paprastai nesistengia bet kokiu atveju, o mylinčio vyro pagyros padėkos neišlepins, tik paskatins dar nuoširdesnėms pastangoms.
Silvija ir Šarūnas MažuoliaiPrenumeruokite naujienlaiškį