Pažintys suaugusiems. Ką tai turėtų reikšti?

Kai randame internete nuorodą  "pažintys suaugusiems“ turėtume manyti jog tai pažintys brandiems, rimtiems santykiams nusiteikusiems žmonėms. Nes žodis ,,suaugęs“ asocijuojasi su žmogumi, sugebančiu prisiimti įsipareigojimus, žinančiu kas jam geriausia ir kodėl tai ateityje jam turėtų suteikti gyvenimo pilnatvę, o tai reiškia - laimę.

Realybėje, įvedus internetinėje paieškoje raktažodžius ,,pažintys suaugusiems“, mes dažniausiai randame nuorodas  į puslapius, kurie leidžia mums daryti  prielaidas jog ,,suaugęs žmogus“ yra : ieškantis trumpalaikių santykių, dažniausiai turintis žmoną ir ieškantis meilužės  ir nesidrovintis visus  savo tariamus ,, privalumus“ čia pat išstatyti ,,internetinėje vitrinoje“ . 

Iš ties suaugę žmonės  tai brandūs, ne amžiumi, o savo požiūriu į gyvenimą. Jie  neskuba kas trečią dieną "įsimylėti". Jie žingsnis po žingsnio eina meilės link. Meilė nėra kažkas į ką tiesiog įpuolate. Meilės dėka jūs augate, o ne stengiatės nusileisti iki tam tikro, kažkam priimtino lygio.

Nebrandžios poros ,,įsimyli” staiga ir daro ,,viską” ką tuo metu liepia instinktai. Brandžios poros neskuba. Nes meilė yra arba praeinantis žaidimas arba amžina. Mylime teisingai arba ne. Poros yra brandžios arba ne. 

Kaip žinoti ar santykiai taps ilgalaikiais ar nutrūks po keleto mėnesių ar net kelių pasimatymų?

Pirmiausia – meilė turi klostytis lengvai nuo pat pradžių. Tai nėra apsėdimas ar nuolatinis nerimastingumas.
Meilė nėra drama. Drama yra skirta vaikams. Meilės dramas patyria žmonės, kurie nežino kaip palaikyti santykius. Jie vadovaujasi idealistinėmis nuostatomis jog meilė turi būti panaši  į laukinę aistrą, kuri pilnai užvaldo žmogų.

Kai ką nors tikrai mylite ar kas nors  tikrai myli jus tai nebekyla nuolatinių  abejonių dėl  jo ar jos jausmų ir jus aplanko ramybė, kuri sustiprina ir atgaivina jus.

Nebrandūs santykiai paskendę nuolatinėse abejonėse. Ar jis mane myli? Ar ji apgaudinėja mane? Ar mes apsigyvensime  kartu po dviejų mėnesių draugystės?
Brandžioms poroms nereikia vienas kitam uždavinėti panašių klausimų. Jos jau žino vieną - joms reikalingą atsakymą. Joms nereikia garantijų  iš savo partnerių ir gyvenimo kartu nesusituokus, kad užsitikrinti saugumą.

Nebrandūs santykiai pagrįsti nuolatiniu nerimu. Jums atrodo, kad kažkas ne taip, kažko trūksta. Neramu ir tada kai esate kartu  ir kai  išsiskiriate vos tik keletui valandų. Nerimą nuvejamas tik tada kai užsiiminėjama meilės žaidimais ar  siuntinėjamos sms žinutės.

Nesubrendusios santykiams poros ne tik nuolat siuntinėja meilės patvirtinimo žinutes, bet ir  kovoja vienas su kitu pasitelkusios   žinutes. 

Brandžios poros kalbasi, nes žinutės palieka labai daug vietos interpretacijai. Brandžios poros neleidžia savo dienų riejantis per ekraną.

Laikas motyvuotai meilei 

Spręsti susidariusias santykiuose problemas yra natūralu, bet tai daryti žinučių pagalba – ne.  

Mes visi  ilgimės meilės ir šilumos. Bet dažnai mūsų lūkesčiai mus nuvilia: kurį laiką tikrai gera ir lengva praleisti dienas ir savaitgalius miglotame romantikos pasaulyje, sumaišant dienas ir naktis. Bet galu gale ateina laikas motyvuotai meilei – įsipareigoti šiam vieninteliam žmogui, nugyventi gyvenimą su juo. Tam reikalingos pastangos . Nebrandžios poros niekada nepasiekia motyvuotos meilės stadijos. 

Nesubrendę santykiai  teisia kito žmogaus praeitį. Brandūs santykiai padeda panešti praeities naštas.

Visi žmonės turi  praeitį, ir dažnai, ne visada gali ja didžiuotis. Svarbu kas vyksta dabar. Nesubrendusios poros nesugeba užmiršti praeities.

Brandžios poros ne tik priima vienas kito praeitį, bet ir nori padėti išsigydyti žaizdas. Jie stiprina tai kas geriausia kitame vardan meilės ir bendros ateities.

Gražina Mongirdienė
Prenumeruokite naujienlaiškį