Pasirinkta pagarba

Pasirinkta pagarba nepriklauso nuo vyro charakterio. Tai kažkas, ką moteris pasirenka sąmoningai – gerbti vyrą nepaisant nieko. Pagarba nereiškia taikstymąsi su netinkamu elgesiu, nuolaidžiavimą ar savo poreikių nepaisymą! Tai tokia pagarba, kokią dauguma taiko bendravimui su svetimais žmonėmis, o dalis žmonių sugeba net nemaloniose situacijose išlaikyti pagarbą kitam žmogui ir kartu nepaminti savo interesų. Kad būtų lengviau suprasti, ką turime galvoje, atskirkime du dalykus – vyro elgesį ir vyrą, kaip individą, žmogų, būtybę, Dievo kūrinį – kaip jums patinka.
Vyro elgesys gali būti netgi stipriai netinkamas, jei pasirinkote gyventi su grubiu, agresyviu, nepagarbiu žmogumi ar esate tiesiog nesuinteresuoti ilgalaikiais santykiais. Toks elgesys gali reikalauti kraštutinių sprendimų, t.y. skyrybų. Taip jūs pasakote ,,Ne‘‘ atitinkamam elgesiui su jumis ir apsaugote save. Visai kas kita, jei užuot priėmusį sprendimą skirtis, puolate vyrą, žeminate jį, smerkiate, kaltinate, kritikuojate, teisiate ir t.t. Tai ir yra nepagarba vyrui apie kurą kalbame. Net tokius sprendimus kaip skyrybos galima priimti išlaikant absoliučią pagarbą vyrui kaip žmogui ir atskiriant jo elgesį nuo jo paties. Kada vyras yra tinkamas santykiams, tokia taktika gali išsaugoti santykius. Nustatykite ribas kokį vyro elgesį toleruosite, o kokio ne, kokių poreikių nepatenkinimas jums tinka, o kokie poreikiai yra būtini ir tikslai informuokite apie tai vyrą. Tačiau atskirkite vyrą nuo jo poelgių ir pasirinkite gerbti nepaisant nieko.
Moterys, kurių santykiai byra tačiau kurios nerimauja, kad savo vaikams perduos netinkamą pavyzdį, gali sėkmingai taikyti šitą taktiką ta, kad išmokytu savo atžalas gražaus bendravimo šeimoje. Jei gerbsite savo vyrą net ir būdami ant skyrybų slenksčio, vaikai tai matys ir išmoks gražaus tarpusavio elgesio šeimoje, kurį nusineš į savo šeimas. Net jei vyras pats nelinkęs rodyti pagarbos, jūsų pagarba vyrui bus pavyzdys vaikams ir jie turės galimybę rinktis, ko nori mokytis iš pavyzdžių, kuriuos matys. Gerbdama savo vyrą nepralaimėsite visiškai nieko, o laimėsite labai daug tiek savo vidinei ramybei tiek santykiams, tiek vaikams.
Kaip praktiškai atrodo pagarba vyrui:
Nebandykite pakeisti vyro nuomonės, gyvenimo būdo, požiūrio jei jis pats to nenori ir neprašo jūsų pagalbos (vyrai retai prašo moterų pagalbos).
Gerbkite vyro erdvę ir asmeninį gyvenimą, t.y. jo vietą namuose, laisvalaikį, pomėgius, draugus. Galite prašyti pokyčių ten, kur tai liečia asmeniškai jus, tačiau jei ne, palikite vyrui gyventi savo gyvenimą be bandymo tvarkyti ar kontroliuoti. 
Jei vyras savo erdvėje namuose mėgsta atitinkamą tvarką, kuri jums atrodo kaip betvarkė, palikite tai vyro valiai ir gerbkite jo pasirinkimą gyventi taip, kaip jam patogu.
Kiekvieną kartą, kada norite kažką „pataisyti“ vyro gyvenime, paklauskite savęs „ar tai liečia mane asmeniškai? O jei liečia, tai kaip?“. Pvz.: vyras eina vėlai miegoti ir jums trukdo ilgai deganti šviesa. Galite priekaištauti jam, kad jo dienos ritmas nėra sveikas žmogaus organizmui arba galite papasakoti, kad jums sunku užmigti prie šviesos ir paprayti jo išspręsti šitą problemą, kas abiems būtų gerai. 
Sąmoningose porose moteris gali daug daugiau papasakoti vyrui apie tai, kas jo gyvenime ar elgesyje jai atrodo žalinga, galėtų būti kitaip, parodyti vyrui jo daromas klaidas. Tačiau tokiose porose moteris tą moka daryti su tokia pagarba, kad vyrui dėl to nekyla abejonių. Greta to vyras tokioje poroje yra mažiau jautrus kritikai, lengviau priima nemalonią, asmeniškai jį liečiančią informaciją iš moters. Jei nesate tikra, ką galite, o ko negalite sakyti savo vyrui, apsistokite tik ties tuo, kas liečia asmeniškai jus. 
Pasirinkite gerbti savo vyrą net tuo atveju, jei nejaučiate pagarbos. Panašiai, kaip elgiatės pasitikinčiai savimi darbo pokalbyje, nors nebūtinai taip jaučiatės, elkitės pagarbiai su savo vyru nors ne visada jausite jam pagarbą. Stebėkite savo nepagarbų elgesį ir atsiprašykite vyro kada su juo taip elgiatės taip pat, kaip atsiprašytumėte jei pavėluotumėte į susitikimą. Niekas, ką daro vyras, nenusipelno moters nepagarbos taip pat, kaip niekas, ką daro moteris, nenusipelno vyro nepagarbos.

Šarūnas ir Silvija Mažuoliai
Prenumeruokite naujienlaiškį