Pagarba

Pagarba yra vienas svarbiausių vyro poreikių ir dažnai vienas sunkiausiai įsisavinamų dalykų moteriai. Moteriai pagarba taip pat svarbi, bet vyrai itin jautrūs pagarbos nebuvimui ir dažnai nesuvokia, kada moteris su juo elgiasi nepagarbiai. 
Mylintis vyras stengiasi priimti moterį kaip jausmingą, ne visada logišką jo atžvilgiu, turinčia savitų elgesio, kalbos, reakcijos būdų būtybę. Kartu su nieko nežeidžiančiu moterišku jausmingumu vyras gali „praryti“ ir nepagarbų elgesį, kurį tiek jis tiek moteris pateisina žodžiais „ji/aš juk moteris“. Nepagarbus elgesys niekada nėra pateisinamas jausmingumu ir moteriškas jausmingumas neturi nieko bendra su nepagarba vyrui. 
Instinktyvi pagarba

Pagarbą galima skirstyti į dvi pagarbos rūšis – pasirenkamą pagarbą, kada moteris sąmoningai gerbia vyrą kaip kitą žmogų arba kuomet moters prigimtis natūraliai yra pagarbi visiems ir viskam bei instinktyvi pagarba vyrui kaip šeimos galvai.
Instinktyvi pagarba yra nekontroliuojama ir tame žaidžia mūsų prigimtis. Moteris gali gerbti vyrą kaip žmogų, tačiau poroje gali būti problemų su instinktyvia pagarba. Akivaizdžiausiai tai atsispindi seksualiniuose santykiuose – vyras pradeda netraukti moters nors ji jaučia, kad kitiems vyrams fizinė trauka nedingusi. Dalis instinktyvios pagarbos priklauso nuo vyro ir jo charakterio. Kuo dažniau matote kaip vyras nesusitvarko su gyvenimo iššūkiais, palūžta, „išskysta“, nesugeba atstovėti savęs, tampa itin paklusnus jums, tuo daugiau tikimybės, kad instinktyvi pagarba jam kaip vyrui, kris. Dalimi atveju, vyras yra toks, koks yra ir jis vargiai keisis tad pačioje santykių pradžioje verta gerai įvertinti vyro charakterį ir tada rinktis jį į gyvenimo partnerius. Kitu atveju moteris netinkamu elgesiu įtakoja vyro nesavarankiškumą ko pasėkoje vyras jai tampa neįdomus kaip patinas. Koks tai elgesys bei kaip jį taisyti jau daug kalbėjome ankstesniuose ir dar šiek tiek kalbėsime ateinančiuose skyriuose. Kartais moterys patenka į ganėtinai delikačias situacijas kada pasirenka vyrus su šauniu charakterio potencialu tačiau dar ne iki galo išaugusius į pilnavertį, sugebantį pastovėti už save ir šeimą vyrą ir dėl to pradeda jausti mažėjančią pagarbą jam.
Kristina ištekėjo už vyro, kuriuo džiaugiasi, žavisi bei didžiuojasi. Ji ir vyras abu atėjo iš šeimų, kuriuose dominuoja moterys valdydamos šeimą grubumu ir kontrole, tad Kristina pažadėjo sau pakeisti šį šeimos modelį matydama, kaip jis sugriovė jos tėvų santykius. Julius – švelnus, rūpestingas vyras, bandantis išsiplėšti iš valdingos mamos įtakos. Kristinai tai tikras iššūkis ir ji kreipėsi į mus prašydama pagalbos. Ji papasakojo apie savo nuoširdžias pastangas auginti santykius ir puikius rezultatus, kuriais džiaugiasi. Tačiau ji nerimo, jog visa jos užauginta pagarba savo vyrui subyra vos tik ji išgirsta Juliaus bendravimą su mama ir visišką paklusimą jai bei jos nuomonei. Moteris jaučia, kad vyras ne tik turi potencialą augti, tačiau jau žengia žingsnius priekį, poroje matomi ir jaučiami teigiami pokyčiai. Visgi po eilinio vyro pokalbio su mama moteriai nusileidžia rankos. Tai labai subtili situacija, kurioje daug teigiamų ženklų tačiau vyrui išsiplėšti iš įpročio paklusti mamai, kurį jis visada matė savo šeimoje ir kuris jame buvo kultivuojamas nuo pat gimimo – daug laiko reikalaujantis procesas. Vyrui šioje poroje – savi iššūkiai ir savos pamokos, o Kristinai, kad užtektų kantrybės kol vyras augs ir bręs, rekomendavome tai:

Kuo mažiau būti šalia tuomet, kada vyras bendrauja su savo mama. Yra toks posakis „nematai ir širdies neskauda“. Santykiai su mama yra vyro asmeninis reikalas tad geriausia, ką gali padaryti moteris yra palikti vyrą patį tvarkytis. Tačiau kol vyro ir mamos santykiai griauna moters pagarbą vyrui, moteriai geriau nuo to maksimaliai atsiriboti.

Aiškiai papasakoti savo vyrui apie tai, kas liečia ją asmeniškai santykiuose su vyro mama. Paprašyti, kad vyras nekalbėtų tik jų porą liečiančių dalykų, apsaugotų šeimą nuo mamos įtakos tose vietose, kur tai liečia Kristiną ir jų porą. 

Atskirti tai, kas yra susiję tiesiogiai su pora ir tai, kas yra išskirtinai vyro ir jo mamos santykiai. Taip moteriai sumažėja įtampos bandant įtakoti ne tik tai, kas susiję su jų pora, bet ir tai, kas liečia vyrą asmeniškai.
Toliau skatinti vyrą visais teigiamais bei veikiančiais būdais augti kaip vyrui ir šeimos galvai.
Tęsinys kitame straipsnyje

Šarūnas ir Silvija MažuoliaiPrenumeruokite naujienlaiškį