Norai ar kaprizai?Stebėkite kurie jūsų sprendimai ir užsispyrimai yra tik kaprizai vardan to, kad viskas būtų pagal jus. Ar jums tikrai svarbu, kad nuvažiuotumėte būtent į tą parduotuvę, būtent prie to ežero, pakabintumėte lentyną būtent tame aukštyje? Kuo tokios detalės jums reikšmingesnės, tuo labiau kontroliuosite vyrą ir tuo mažiau juo pasitikėsite. Pradėkite mokytis atsipalaiduoti ir nuimti reikšmę nuo to, kas iš tikro nėra reikšminga nei jūsų laimei nei santykiams:
Kiekvieną kartą, kada stengsitės, kad tai, ko norite, būtų tiksliai pagal jus, sustokite ir pagalvokite kas nutiktų, jei kažkas įvyktų kitaip: jei nuvažiuotumėte į kitą parduotuvę ar veidrodis kabėtų kairiau nei jūs pasakėte? Žinoma, jei jums reikalinga ūkinių prekių parduotuvė, o nuvažiavote į gyvūnų prekių, problema akivaizdi, tačiau jei nusprendėte, kad važiuosite į RIMI, o nuvažiavote į MAXIMĄ, ar tikrai nukentėjote? Net jeigu toje parduotuvėje nėra tos rūšies duonos, kurią planavote pirkti, ar galite paaukoti duoną vardan vidinės ramybės ir laimingų santykių?
Nusistatykite prioritetus:
Vidinė ramybė, santykių laimė, santykiais suinteresuotas vyras ar...
...jūsų sprendimas, dėl kurio prieštaraujate vyrui ir esate nepatenkinta jo sprendimu
Kiekvieną kartą, kada renkatės antrą punktą, aukojate pirmąjį. Prioritetai yra svarbus dalykas tiek gyvenime tiek santykiuose. Ne vienas žmogus tik teigia, kad vienas ar kita jam svarbiausia, tačiau jo veiksmai rodo visai ką kitą. Tol, kol rinksitės savo kaprizus užuot rodžiusi pagarbą vyro sprendimams, santykiai nebus jūsų prioritetas, taigi ir darnos juose tikėtis neverta.

Ką daryti, jei jūs labai norite ko kito, nei nusprendė vyras? Prašykite ir pasakokite, kaip labai jūs norite kažko kito nei nusprendė vyras. Jei išsakėte savo norus, tačiau vyras priėmė jų neatitinkantį sprendimą, papildykite jam duotą informaciją. Gal būt išsireiškėte nepakankamai tiksliai ar nepakankamai išsamiai? Mokykitės prireikus pabūti mažomis mergaitėmis ir suvystyti vyrą ne grubumu ar griežtumu, bet švelnumu ir pažeidžiamumu. Internete yra paplitusi jumoristinė istorija:
Žmogus su katinu ant kelių skambina į darbą. Atsiliepia viršininkas:

-        Viršininke, šiandien vėluosiu į darbą.

- Kas nutiko?

- Ant kelių užmigo katė.

- Ar ji minkšta ir švelni?

- Labai švelni.

- Supratau, viskas gerai, galite neskubėti.

Katės mus žavi tuo, kad yra meilios, murkiančios, švelnios net jei šalia to jos yra nepriklausomos, neprieraišios ir gali pridaryti daug bėdų. Katė išmoko tobulą būdą prisijaukinti žmogų savo naudai. Pasimokykite iš katės ir turėsite tobulą būdą prisijaukinti vyrą savo naudai. Kažko norite kuomet vyro sprendimas yra kitoks? Pabūkite kaip ta bes glaustanti, miaukianti katė, murkianti jam į ausį prašymus pakeisti savo sprendimą. Blogiausiu atveju vyro sprendimas bus tvirtas ir liksite nieko nepešusi tačiau nesugadinsite savo santykio su vyru, išlaikysite pagarbą jam ir auginsite vyro suinteresuotumą stengtis. Visgi ne taip jau ir dažnai vyras atsilaiko prieš profesionalų moterišką gebėjimą išsiprašyti sau tai, ko ji nori.

Brangusis, darom kaip pasakysi yra stebuklingi žodžiai jums nusiimti atsakomybę už daugybę smulkių sprendimų. Jei esate ta, kuri viską visada planuoja, puikiai žinute, kaip tai išvargina. Kodėl tokio planavimo neatidavus vyrui? Padėkite jam pasakydamos pageidavimus, tačiau palikite vyrui padaryti galutinį sprendimą. Arba tiesiog ištarkite magišką frazę „tebūnie taip, kaip pasakysi“ ir vyras neturės kur dėtis, tik pats sugalvoti variantus ir priimti sprendimą. Visgi mokytis tai daryti gali būti ganėtinai nemalonu ir jei susidursite su dideliu vidiniu pasipriešinimu, nenustebkite. Atiduoti kontrolę į kito žmogaus rankas nėra taip paprasta. Tam reikia tikros vidinės stiprybės, o ne tariamos, kurią bandėte išgauti laikydama vadžias savo rankose. Tam, kad pasitikėtumėte vyro sprendimu, reikia pasitikėti savimi, gyvenimu, Dievu. Tam reikia būti gerokai drąsesnei, nei būnate tada, kada pati kontroliuojate situaciją. Tai dar vienas žodžių „darom, kaip pasakysi“ pliusas – jų dėka pradėsite mokytis tikros stiprybės, tikro atsipalaidavimo ir atsidavimo gyvenimui. Tas, kuris kontroliuoja, yra nuolatinėje baimėje, nes jis bent jau pasąmoniniai žino, kad kontrolė bet kada gali ir dažnai ištrūksta iš rankų. Tas, kuris yra atsidavęs gyvenimui, tampa nepažeidžiamu ir kur kas laimingesniu. Vienas iš laimės apibrėžimų yra gebėjimas nieko nesitikėti. Tada viskas, kas nutinka gero, tampa dovana, o viskas, kas nutinka nemalonaus, būna kur kas mažesne tragedija. Tada galėsite džiaugtis, kad vyras jus apskritai nuvežė į parduotuvę ar prie ežero, o ne pykti dėl to, kad parduotuvė buvo ne ta  ir ežeras netinkamas.

Dėmesio! Kaip ir su leidimu vyrui daugiau savimi pasirūpinti buityje, taip ir taikant visas šias taktikas nepratęs vyras gali kurį laiką būti nepatenkintas, niurzgėti ar nesuprasti, kas vyksta. Nenustebkite, jei po ilgų metų įprastos dinamikos prie jos pripratęs vyras neskubės keistis pagal naują jūsų bendravimą. Kita vertus tikėtina ir tai, kad vyras akyse sužydės ir bus tik laimingas sulaukęs kitokio jūsų elgesio.

Silvija ir Šarūnas MažuoliaiPrenumeruokite naujienlaiškį