Meditacija vietoj atostogų?


Atostogos ir meditacija yra du gerai žinomi būdai suvaldyti stresą. Tačiau dar niekada šie du būdai nebuvo palyginti moksliškai. Moksliniame žurnale „The Journal of Positive Psychology“ neseniai pasirodė tyrimas, kuriame tyrėjai lygina poilsio efektyvumą atostogaujant ir reguliariai medituojant.

Eksperimento metu dalyviams buvo nurodyta dvi savaites medituoti kasdien po 15 min. su audiogidu. Kitas dvi savaites tiriamieji turėjo atostogauti, bet meditacija neužsiimti. Kasdien buvo sudaromos trumpos apklausos, kurių metu buvo matuojamas dalyvių sąmoningumas ir savijauta.

Rezultatas nustebino mokslininkus – 15 min. meditacija turi panašų poveikį sąmoningumui, žvalumui ir gerai savijautai, kaip ir diena atostogaujant. „Jeigu turite laiko atostogoms, prigulkite paplūdimyje, jeigu nėra kada atostogauti – prisėskite ant meditacijos kilimėlio“, – juokauja šio tyrimo autoriai.

Christopher J. May, Brian D. Ostafin, Evelien Snippe; The relative impact of 15-minutes of meditation compared to a day of vacation in daily life: An exploratory analysis; The Journal of Positive Psychology, 2019.





Prenumeruokite naujienlaiškį