Mąstysena

Mąstysena - mentalitetas yra nusistovėjęs požiūris, įsitikinimai apie pasaulį ir žmones. Mąstysena gali skirtis  net tarp šeimos narių ir artimų draugų. Mentalitetas keičiasi (turėtų keistis) žmonėms subrendus ir patyrus naujų dalykų.
Kalbu ne apie religines ar dvasines vertybes, bet apie požiūrį į mūsų gyvenimą ir darbą. Štai keletas mąstysenos pokyčių, kuriuos patyriau.
Kai kurie žmonės veikia visada su užsidegimu, nepriklausomai, ką jie darytų. Tai nepriklauso nuo priežasties. Tai rodo, kad asmuo yra aistringas. Tai yra entuziazmas – įkvėpimas.
Diskusijų esmė yra argumentuoti savo poziciją, bet ne užpulti kito žmogaus charakterį ar motyvus.
„Etiketės“ nepadeda mums suprasti žmonių, bet apibūdina kitus be jokio kritinio mąstymo. (Ko tikiesi iš tokio amžiaus žmogaus? Jo pažiūros pasenusios. /Jis turbūt kaimietis./Tai ,,milenium‘‘ mentalitetas.)
Mąstysena yra individuali, ji nesilaiko „partinės linijos“. Tai ne automobilis apie kurį užsakant sakoma: „Su šiuo paketu kondicionieriaus nebus“.
Elgsena svarbesnė ilgalaikėje perspektyvoje, nei „pergalės“ trumpuoju laikotarpiu.
Sąmokslų nėra taip daug kaip manoma. ( Kas įrodyta: „Volkswagen“ sukčiavimas būtų vienas iš jų.) Tikėti viso pasaulio sąmokslais reikštų paranoją. Bet nieko nedaryti matant netinkamus pokyčius – reiškia prie jų prisidėti.
„Auksinė taisyklė“ -„Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad su Tavimi būtų elgiamasi“ gali būti pakeista į „Elkitės su kitais taip, kaip jie norėtų, kad su jais būtų elgiamasi“. - paisyk kitų -monių interesų.
Analizuodami savo mąstyseną, pagalvokite, ką reiktų keisti, kad mąstytumėte plačiau ir veiktumėte daugiau bendrojo gėrio labui. Galbūt jūs turite per daug nuolankumo ir kuklumo ten kur reiktų atstovėti moralinę poziciją. Ir dar kartą: mąstykite kritiškai- analizuokite savo elgesio pasekmes.
Pažįstu žmonių, kurie žingsniuoja per gyvenimą, nepersistengdami ,,apmąstyti pasaulį‘‘. Jų požiūris yra toks pat, kaip ir tada, kai jiems sekėsi blogiau, skurdžiau ir mažiau pasitikėjo savimi. Jie išlieka abejingi visais klausimais, kurie jų ,,neliečia‘‘ Tai nėra piktybiškumas, tai nesąmoningas elgesys.
 Pagalvokite apie savo mąstyseną ir tai, kaip ji turėtų vystytis jei nuspręstumėte augti.Prenumeruokite naujienlaiškį